Často kladené otázky

Kurzy FLEXI sú ladené výrazne konverzačne. Slovná zásoba, gramatika a rýchlosť je prispôsobená úrovni členov skupinky, takže takéto konverzačné hodiny dokáže zvládnuť aj študent s relatívne nízkou úrovňou angličtiny. Avšak pre úplných začiatočníkov, tzv. nemluvňatá 😊 – teda študenti, ktorí doteraz nemali kontakt s týmto jazykom a nedokážu zatiaľ tvoriť vety, odporúčame individuálne hodiny. Po dosiahnutí jemnej konverzačnej úrovne môže študent plynulo prejsť do miniskupinkového kurzu.

V súčasnosti naša jazyková škola spolupracuje so slovenskými lektormi. V našom tíme nájdete výlučne profesionálov s angličtinou na vysokej úrovni. Avšak čo je dôležitejšie – veľký dôraz kladieme na to, aby boli naši lektori priateľskí a príjemní ľudia, ktorí vás dokážu motivovať a vďaka ktorým sa na hodiny budete skutočne tešiť!

Stručne povedané, učíme modernú angličtinu. V dnešnej dobe už neplatí, že nám je bližšia britská angličtina (áno, geograficky možno, ale…), hoci sa s ňou stretávame najmä v škole a na mnohých kurzoch. Vo väčšine filmov, seriálov, vlogov, článkov a kníh sa však objavuje americká angličtina. Navyše, v rámci kontinentálnej Európy sa najčastejšie stretávame s tzv. Euro English, ktorú používajú práve ľudia ako my – ktorí používajú angličtinu ako druhý/cudzí jazyk. Naši lektori vás na všetky rozdiely upozornia a bezpečne vás prevedú zradnými zákutiami rôznych „angličtín“.

V našej jazykovej škole sa zameriavame výlučne na výučbu anglického jazyka, aby sme vám mohli v tejto oblasti ponúknuť čo najlepšiu službu vo forme skutočne kvalitnej výučby a poradenstva.

Štruktúru a obsah našich kurzov sme navrhli tak, aby ste mohli začať skutočne kedykoľvek!

Hoci si hodiny u nás plánujete vy sami, môže sa stať, že na hodinu prísť nemôžete. U nás máte možnosť svoju hodinu jediným klikom cez svoj online profil prístupný cez počítač, notebook alebo mobil zrušiť. Môžete tak urobiť najmenej 24 hodín pred hodinou.

Intenzitu výučby, teda to, koľko hodín do týždňa/mesiaca absolvujete, si zvolíte sami. Odporúčame naplánovať si (a, samozrejme, absolvovať) minimálne 2 hodiny týždenne.

Večná záhada a otázka všetkých otázok. Možno to nebude odpoveď, ktorú chcete počuť, avšak konkrétne číslo pre vás nemám. To, ako rýchlo sa anglicky naučíte, záleží od toho, koľko času a energie ste ochotní štúdiu venovať. Neznamená to, že sa máte zavŕtať nosom do učebnice ako krtko – práve naopak – obklopte sa angličtinou v takej forme, aká vás baví – sledujte filmy, čítajte články, pozerajte videá na youtube.

Žiaden študent sa anglicky nenaučil v jazykovej škole… ak pre to nič neurobil vo svojom voľnom čase…

Sme veľkými odporcami štandardizovaných testov a zaradzovania do úrovní podľa ich výsledkov. Test nikdy neodrazí skutočnú vedomosť a schopnosť komunikovať v cudzom jazyku. Aj v prípade, ak sa uchádzate o pracovné miesto, to, na čom skutočne záleží, nie je certifikát, ktorý vlastníte, ale to, čo z vás vyjde, keď začnete rozprávať.

Na ukážkovej hodine, ktorá je predovšetkým možnosťou pre vás, aby ste videli, akým spôsobom u nás prebieha výučba a zistili, či sa vám náš spôsob páči, zistíme, ako na tom s vašou angličtinou skutočne ste. Podľa toho dokážeme vytvoriť skupinky študentov, ktorí sa k sebe hodia. Možno je vaša angličtina formálne na úrovni A2, no jazyk sa vám nezastaví, komunikujete radi a vždy si nájdete vhodný spôsob, ako vyjadriť to, čo máte na mysli. V skupinke študentov úrovne A2, ktorí ešte trošku bojujú s blokmi a slovnou zásobou, by ste sa možno cítili nekomfortne a mali by ste pocit, že nasadené tempo je pre vás pomalé. V skupinke študentov úrovne B1 sa však cítite dobre, môžete sa aktívne zapájať do konverzácie, pričom aktívne pracujete na zlepšení svojej gramatiky a rozširujete si slovnú zásobu.

Dá sa teda povedať, že naše skupinky sú úrovňou zmiešané, no medzi študentami je veľmi dobrá súhra.

Nie. Všetky materiály, ktoré od nás dostanete, už sú zahrnuté v cene kurzu. Vznikajú v našej „dielni“ a našu bohatú databázu tém neustále rozširujeme a aktualizujeme.

U nás sa počas letných prázdnin kurzy nezastavia. Zatvorené máme len v čase štátnych sviatkov a približne 2-3 týždne v období Vianoc.

Nájdete nás na ulici Kuzmányho 57 (pri Business Centre Košice) hneď oproti zastávke električky „Krajský súd“ (električka č. 2, 4, 7).

Parkovanie je možné zdarma v areáli Freedom Park, na ktorý sa dostanete z Čajakovej ulice, prípadne pri UPJŠ zdarma po 18.00 hod.

Pri vstupe do budovy, prosím, zvoňte na 147 alebo 888 a my vás bzučiakom pustíme dovnútra.

Ak nás chcete navštíviť a opýtať sa na podrobnosti ohľadom kurzov, odporúčame vám dohodnúť si stretnutie vopred telefonicky. Počas prebiehajúcej hodiny a v čase, keď sú naši kolegovia mimo priestorov jazykovej školy sa vám totiž nebudeme mať možnosť venovať.

Naši lektori vám kedykoľvek s radosťou poradia a odovzdajú rôzne tipy na to, kde môžete nájsť vhodné materiály, prípadne aké aktivity by proces vášho učenia urýchlili. Taktiež môžete sledovať našu facebookovú stránku Langea – jazyková škola, kde vždy nájdete užitočné informácie o tom, ako sa zlepšovať v angličtine. Niekoľko vynikajúcich rád môžete získať aj z nášho e-booku 15 tipov ako hovoriť skvele anglicky aj bez jazykového kurzu, ktorý si môžete stiahnuť zadarmo tu.

Skupinové kurzy sa zameriavajú na všeobecnú angličtinu. Ak je vašim cieľom pripraviť sa napr. na pracovný pohovor, konferenciu, alebo získať veľmi špecifickú slovnú zásobu, je vhodnejším riešením kurz individuálny.

Študenti, ktorí sú hanbliví a na začiatku si neveria, častejšie volia individuálny kurz. Avšak pri veľkosti našich skupiniek (max. 4 študenti) sa ani skupinového kurzu obávať nemusíte. Prvé obavy v našej miniskupine rýchlo opadnú a určite sa osmelíte.

Individuálny kurz je nepochybne intenzívnejší, pretože 100 % času na hodine patrí len a len vám. Taktiež sa pri plánovaní hodín nemusíte nikomu prispôsobovať. Na druhej strane, v našich skupinkách sa k slovu dostane naozaj každý a pri 4 študentoch je intenzita kurzu skutočne vysoká. FLEXI rozvrh vám tiež zaručí, že hodiny si budete môcť naplánovať podľa svojich časových možností.

V neposlednom rade vždy odporúčam každému študentovi zvážiť si finančné náklady, ktoré sú pri individuálnom kurze, pochopiteľne, vyššie.

V prípade individuálneho kurzu je cena balíka, ktorý obsahuje 10 lekcií, 149 €. Cena skupinového kurzu (rovnako balík 10 hodín) je 69 €.

Na výber ponúkame možnosť platby prevodom na základe nami vystavenej faktúry, alebo v hotovosti na prvej hodine (nie ukážkovej).

Samozrejme. Nezabudnite nám však v prihláške dať vedieť, že prídete vo dvojici, aby sme vám vedeli v skupinke rezervovať miesto. U nás na hodine totiž nikdy nie sú viac ako 4 študenti.

Balíček 10 hodín je potrebné vyčerpať do 3 mesiacov.

Okrem štipky entuziazmu, ktorý je veľmi vítaný, si na hodinu nemusíte priniesť vôbec nič. Výučbový materiál od nás dostanete, rovnako ako písacie potreby. Ako drobný darček pri nástupe na kurz od nás dostanete šikovný zakladač a zápisníček.

Balík 10 hodín neoznačuje žiadnu konkrétnu úroveň. Rozdelenie hodín do balíčkov má dva dôvody, pričom oba predstavujú výhodu pre vás:

  1. Finančný dôvod: aby študent nemusel naraz uhradiť vysokú sumu za polročný/ročný kurz
  2. Voľnosť: v prípade, že už v angličtine nechcete ďalej pokračovať, stačí vám vyčerpať si balíček a tým kurz ukončiť. Po vyčerpaní balíčka nie je žiadna viazanosť, a teda povinnosť pokračovať (študenti pokračujú v kurze radi a dobrovoľne 😊)

Na certifikát alebo akúkoľvek inú skúšku vás radi pripravíme, pretože sú v živote situácie, ktoré si formálny doklad o jazykovom vzdelaní vyžadujú (prihláška na zahraničnú univerzitu a pod.). Samotnú skúšku však nevykonávame. Zameriavame sa na praktické využitie angličtiny a zastávame teóriu, že skutočná schopnosť jazyk aktívne používať je dôležitejšia, ako „papier“. Pri pohovore do práce môžete síce predložiť certifikát, no osobu na druhej strane aj tak viac zaujíma to, ako sa dokážete v cudzom jazyku odprezentovať „tu a teraz“.